Lenošení povoleno - Vila Julie

Vila Julie

20 41 Exterier
Entry-header image

Lenošení povoleno

Okouzlující elegantní ubytování uprostřed Krkonoš, pro ty, kdo milují šarm a kouzlo dob dávno minulých a pohodlí a funkčnost doby současné.

POHODLÍ A ELEGANCE

O vile

Penzion Vila Julie leží ve výhodné poloze přímo uprostřed Krkonoš, od nás budete mít skutečně všude blízko. Ať od nás vyrazíte na jakoukoliv světovou stranu, vždy objevíte něco zajímavého.

Vila samotná byla původně sídlo místního průmyslníka Josefa Brůny, osvíceného majitele několika textilních továren a místního mecenáše, který si ji nechal vybudovat místním architektem Hrubým v roce 1889. V průběhu té spousty let zažila vila skutečně turbulentní časy, to nejhorší ji ovšem čekalo po nástupu komunismu, kdy byla postupně ubytovnou pro textilní dělníky, lidi bez vztahu k místu a majetku, aby se nakonec stala domem hrůzy, obývaným spodinou společnosti. Postupně chátrala, vystavena nájezdům zlodějů, lumpů a vandalů, kteří bez milosti zničili a ukradli, co se dalo.

Současní majitelé si vilu pořídili v roce 1996 ve zcela zuboženém a kompletně vybydleném stavu. Okamžitě se pustili do důkladné rekonstrukce, nechali obnovit zmizelou věž, vrátili na střechu pravou loupanou břidlici, měděné plechování a svody, objevili nádherný světlík nad atriem uprostřed budovy, kam se vrátila skleněná střecha, oživili zpustlou zahradu a hlavně, vybudovali osm šarmantních pokojů pro hosty, kteří mají rádi důkladnost a eleganci dávno minulých dob. Zařízení interiéru do poslední maličkosti pečlivě sbírali a pořizovali celá léta tak, aby hostům během jejich pobytu mohli nabídnout zcela unikátní zážitek.

V přízemí vily najdou hosté kromě recepce také jídelnu a klubovou místnost, kde se podávají snídaně. Snídaně jsou stěžejním bodem péče o hosty. Hosté si mohou užít nekonečně dlouhé důkladné snídaně tak, jak se na toto prostředí sluší a patří. Damaškové ubrusy, bělostný porcelán, příjemné ambiente.