Pro cyklisty - Vila Julie

Vila Julie

kola
Entry-header image

Pro cyklisty

Ubytování pro cyklisty

Penzion Vila Julie je tu pro hosty, kteří potřebují k dokonalé dovolené nebo perfektnímu víkendu jízdní kolo. Kolo silniční, kolo trekové, kolo horské, kolo elektrické, každý podle chuti a kondice. Všechna kola hostům na noc bezpečně uložíme, uzamkneme, elektrokola dobijeme, treková a horská opláchneme. Propocené dresy si u nás můžete přeprat. Pro malé opravy je k dispozici minidílna s nářadím a zahradní samoobslužný bar s nabídkou nápojů vhodných pro cyklisty a pocestné a drobné snacky. Nápoje odebrané z baru lze platit hotově do kasičky nebo QR kódem z bankovní aplikace.

Ani sportovní rodiny s dětmi, které za kolo zapřáhnou cyklovozík, se nemusí omezovat jen na mírný terén, nádherné výhledy nabízí trasa z Benecka přes Rovinka na Mísečky.

Když Krkonoše, tak v sedle kola

Proč jezdit do ciziny, když fantastické výhledy, dlouhé sjezdy i dopravu vašich kol cyklobusy nabízí naše nejvyšší hory? Cyklisté jsou v Krkonoších vítáni. V Krkonoších existují stovky kilometrů cyklotras vedených národním parkem i v podhůří. Cyklostezky a cyklotrasy mají různou obtížnost, jsou velmi dobře značeny a jsou osazeny vybaveny orientačními mapami a odpočinkovými místy. Stačí si jen vybrat, kterou trasu si projedete jako první.

Cyklistické cíle v Krkonoších

V okolí Vily Julie naleznete velké množství krásných silniček, cyklostezek, cyklotras, single trailů a bikeparků.

Štěpanický sjezd

Na Horní Mísečky, odkud začíná dlouhý sjezd, se pohodlně dostanete linkou Krkonošského cyklobusu. Z Horních Míseček se po cyklotrase K12 vydáte k Třídomí a dále po cyklotrase K11 na Rovinka, kde se můžete občerstvit a odpočinout si. Tady se napojíte na cyklotrasu K10, až dojedete na Benecko k domu Bellevue. U nich odbočíte vpravo a kolem Hančovy boudy sjedete k restauraci Skalka. U Skalky se opět dáte vpravo a stále po cyklotrase K10 budete sjíždět do Horních Štěpanic. Nad Horními Štěpanicemi se nachází Kotelská vyhlídka a je z ní krásný výhled na horu Kotel.

Po sjezdu Horními Štěpanicemi odbočíte vpravo na hlavní silnici vedoucí z Benecka, kterou sjedete do Dolních Štěpanic. Zde se dáte vlevo, napojíte se na silnici č. 286 a po zhruba 2,5 km se vrátíte do Vily Julie. Zajímavé jsou určitě Harrachova skála, kaplička sv. Huberta, Kotelská vyhlídka a zřícenina Štěpanického hradu.

Sjezd podél Jizerky (Horní Mísečky – Jilemnice)

Na Horní Mísečky se opět dostanete pohodlně jednou z linek Krkonošských cyklobusů. Z Horních Míseček, turistického výchozího místa v nadmořské výšce 1000 m n. m., se můžete na kole vydat i k prameni Labe, a to po Masarykově silnici až na hřebeny, dále mírným sjezdem po asfaltce přes Labskou louku, kde ale u rozcestníku či u Labské boudy musíte své kolo nechat a zamknout a vydat se k prameni pěšky (nebo můžete své kolo vést). Ale ten opravdu dlouhý sjezd však vede podél řeky Jizerky dolů do údolí. Vydejte se tedy po silnici č. 286 směr Jilemnice. Budete sjíždět po stejné silnici, kterou jste se na Horní Mísečky dostali. Vilu Julii nemůžete minout.

Z Horních Míseček k Prameni Labe a do Vrchlabí

Po vystoupání k prameni Labe patří tahle cyklotrasa k nenáročným dlouhým sjezdům ve středních Krkonoších s výhledy na hřebeny Krkonoš a jejich podhůří. Výchozím místem jsou opět Horní Mísečky, kam dojedete cyklobusem.

Po cyklotrase K13A respektive K13 vystoupáte na kole k rozcestí u Čtyř pánů. Odtud povedete kolo asi 1 km k prameni Labe (nebo kolo zamknete a dojdete pěšky). Od pramene dojdete k Labské boudě a po občerstvení pokračujete po cyklotrase K13 zpět na Horní Mísečky.

U restaurace Stopa na Horních Mísečkách se napojíte na cyklotrasu K12 a pokračujete dále po cyklotrase K11 na Rovinka a cyklotrase K10 na Benecko. U domu Bellevue odbočíte vlevo směrem na Vrchlabí na silnici, po které dojedete až na Křížovky. Zde se napojíme opět na cyklotrasu K10, po které sjedeme až do Vrchlabí. Z Vrchlabí se po cyklotrase vrátíte do Vily Julie přes Horní Brannou a Jilemnici do Vily Julie.

Tento okruh ovšem vyžaduje celé ženy, muže i dorost, měří totiž okolo 50 km. Zajímavé pro vás bude mohyla Hanče a Vrbaty, pramen Labe, Labská bouda, Harrachova skála, Benecko, Vrchlabí, zámek Horní Branná i Jilemnice.

V sedle kola do sedla Huculů

Na Horní Mísečky se dostanete pohodlně jednou z linek Krkonošských cyklobusů. Z Horních Míseček pojedete po cyklotrase K13, směr Třídomí a Rovinka. Tato cyklotrasa je součástí běžeckého areálu na Horních Mísečkách. Tady není sjezd nijak prudký, vede po štěrkové cestě a vyšlápnete si jen jeden menší kopec. Z rozcestí Na Rovince se po cyklotrase K10 vydáte vpravo. Asi po kilometru odbočíte vlevo na cyklotrasu K10B, až dojedete k Farmě Hucul. Opustíte sedlo kola a pokocháte se krajinou ze sedla koně. Odtud, stále po cyklotrase K10B, sjedete do Vítkovic k hotelu Praha. Zde odbočíte vlevo a napojíte se na silnici č. 286, po níž dojedete až k Vile Julii. Zajímavé pro vás může být: Harrachova skála, rozcestí Rovinka s bufetem a samotná Farma Hucul.

Na kole za rozhledy západních Krkonoš

Harrachov – Rezek

Výchozí bod je v Harrachově: lanovkou z Harrachova vyjedete na Čertovu horu. Od horní stanice lanovky vás cyklistická směrovka a piktogramy navedou na cyklotrasu K4. Po ní se směrem vlevo vydáte k rozcestí Studenov a dále na Ručičky. Odtud v přímém směru dále po cyklotrase K1A na Dvoračky. Z Dvoraček se vydáte do sedla pod Dvoračkami. Tento úsek je velmi, ale velmi prudký. Proto do sedla sejděte pěšky a kolo raději veďte. Z tohoto sedla lze na Rezek jet buď západním nebo východním úbočím Vlčího hřebene.
Západní trasa je méně náročná, s krásnými výhledy na Rokytnici a je značena jako cyklotrasa K6 až na státní silnici. Tato silnice je značena jako cyklotrasa KČT č. 22 a na Rezek už vám bude zbývat jen 1 km. Východní varianta má ze začátku prudký sjezd, ale povrch je zpevněný. Ze sedla budete pokračovat po cyklotrase K1A do rozcestí Vidlice. Zde odbočíte vpravo a po cyklotrase K8A dojedete na Rezek. Z Rezku sjedete pohodlně přes Roudnici až k Vile Julii. Zajímavé určitě budou lanovka na Čertovu horu, chata Dvoračky a dvě hospody na Rezku.

Singltrek Benecko

Horské středisko Benecko má svůj nový singltrek 1.300 m dlouhý okruh lehké obtížnosti je ideální pro děti na kole. Malý okruh singltreku najdete v lesíku za hřištěm Hančova sportovního klubu HSK. Jeho začátek, nástupní místo, je přímo z parkoviště P3 (na rozcestí), na silnici mezi hotelem Kubát a zatáčkou k domu Bellevue.

Bikepark Aldrov Vítkovice

Z Vily Julie dojedete nejlépe autem na parkoviště ski areálu Aldrov. Tam vás čeká super zábava na klopených zatáčkách, terénních vlnách a dřevěných lávkách. Vždy o víkendu vás na start trailů doveze čtyřsedačková lanovka Prezidentský express. O jejím aktuální provozu se ale vždy informujte na stránkách areálu Aldrov Vítkovice. Parkování je zde zdarma, občerstvení najdete na dojezdu. Vhodné pro děti asi od 8 let, začátečníky, pokročilé i celou rodinu.

Výjezd na Zlaté Návrší

Zajímavost pro zcela mimořádně odolné cyklisty: Královská trasa jako v Alpách: Vila Julie – Zlaté návrší. Tato trasa je nepochybně otázkou prestiže i ega a série krkonošských kopců prověrkou vašich fyzických i duševních sil. Dokažte si, že to zvládnete jako Krakonoš (kdyby měl kolo). Výjezd Jilemnice – Zlaté návrší. Převýšení 961 m. Délka 23,5 km. Krakonoš to dá za 2,5 hodiny.

Virtuálně můžete natrénovat na rouvy.com.